Noben sokovnik za hladno sočenje ne mara priganjanja. Če tlačite vanj še več kosov sadja ali zelenjave, ko je polnilni valj že poln, sok ne bo prav nič hitreje iztekal, dejansko pa lahko s tem povzročite težave. Večina vertikalnih počasnih sokovnikov ima vgrajen varnostni mehanizem, ki ustavi motor, še preden se to zgodi. Pri horizontalnih sokovnikih morate biti previdnejši, saj nimajo takšne zaščite. V splošnem se težko zgodi, da bi se horizontalni počasni sokovnik »zabasal«, toda odvečni sok se začne dvigovati v polnilni valj. V najslabšem primeru sok pronica skozi tesnilo v motor.
Rešitev je enostavna: upočasnite se. Večina vertikalnih počasnih sokovnikov deluje tako, da sami »požirajo« vstavljene kose živil, zato samo vstavljajte po en kos naenkrat in počakajte, da ga sokovnik obdela, preden vstavite naslednjega. Korenček podržite in pustite, da ga vertikalni sokovnik lomi po koščkih, namesto da bi vrgli vanj cel debel koren. Če pri horizontalnem sokovniku opazite, da se sok začenja dvigovati v polnilni valj, se upočasnite. Naj sokovnik najprej obdela, kar je že v njem. Ko izteče večina soka iz posameznega kosa živila, počasi vstavite naslednji kos. To še zlasti velja za mehke sadeže, npr. ananas ali jagode.
Razen tega, da je takšen pristop boljši za sokovnik, s počasnim dodajanjem živil pridobite še nekaj: če daste sokovniku dovolj časa za obdelavo živil, zmore iztisniti do 15 % več soka.